Třída 1.B

Pozor! Toto je archivní stránka 1.B ze školního roku 2017 - 2018.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Iva Kuželová

Aktuálně ze třídy

NA NÁVŠTĚVĚ V BROUČKOVĚ

V pátek 27. 4. 2018 jsme navštívili divadlo Koloběžka s pohádkou „ NA NÁVŠTĚVĚ V BROUČKOVĚ“. Herci se proměnili v různé broučky. Představili se nám například beruška a čmelák, kteří bydleli na paloučku. Po zimě čekali na jarní sluníčko, kdy vyjde. Tak se společně rozhodli, že založí kapelu, která zahraje sluníčku pro radost, aby vykouklo na oblohu. Všechno si vzal na starost strýček čmelák. Ten hledal jenom opravdové muzikanty, kteří umí hrát na hudební nástroje a hlavně podle not. Muzikanty se podařilo najít. Strýček čmelák hrál na basu, cvrček na housle…a kapela zahrála sluníčku krásnou písničku. Sluníčko vyšlo nad paloučkem na…

Soutěž o nejkrásnější Moranu vyhrála ta černošická

V sobotu 24. března se děti z oddělení Tygříků společně s třídou 1.B zúčastnily akce Slavnosti Morany, kterou jako každý rok pořádá firma Dobnet. Letos se již pátý ročník konal u řeky ve Všenorech. Na soutěž jsme se pečlivě připravovali. Děti nakreslily návrhy, malovaly vyfouklá vajíčka, vybarvovaly, zaplétaly, zdobily, až nakonec vznikla krásná a originální Morana, která nesla i logo naší školy. Naše společné dílo vznikalo skoro tři týdny, děti se úkolu zhostily opravdu zodpovědně. Do soutěže se přihlásilo celkem 12 Moran. Program na akci byl pestrý. Děti měly možnost vyzkoušet interaktivní stezku, svézt se na koníčkovi nebo si mohly vyrobit na památku…

Divadélko Kůzle

V pátek 23. 3. jsme opět vyrazili na oblíbené divadélko. Představení „O princezně, která chtěla všechno hned“ se dětem velice líbilo. Divadelní soubor Kůzle je vždy zárukou kvalitní zábavy. Dějová linka vyprávěla příběh s ponaučením. Kdo chce všechno hned a myslí jen na sebe, může snadno přehlédnout, že ho má někdo rád. Podobně se to stalo i princezně v této pohádce. Naštěstí zasáhl sluha Kmínek a zvítězila láska nad slovíčky „rychle a hned“.

Cirkus na kolečkách

Páteční den 26. 1. jsme si vyhradili pro divadélko KOLOBĚŽKA. Zábavné, interaktivní představení s názvem Cirkus na kolečkách bylo plné poučných příběhů, které potěšilo nejen dětské osazenstvo, ale i dospělý doprovod. Těšíme se na další vydařené představení.

Čtenářská dílna

1.B se ve čtvrtek zúčastnila krásně připraveného projektu naší  paní knihovnice na podporu čtenářství. Pro děti byl pečlivě připravený program. Celou akci jsme si užili, nasloucháním, komunikací i tvořením. Děkujeme za krásné literární zpestření.

Divadelní představení

Divadlo Koloběžka přijelo do SVČ Ottománek zahrát dětem tematickou pohádku: Co malí medvědi o podzimu nevědí. Pohádka byla hravá, plná písniček a vtipných scének. Dětem i paní učitelce se pohádka moc líbila a všem vykouzlila úsměv na tváři.