Třída 2.A

Pozor! Toto je archivní stránka 2.A ze školního roku 2016 - 2017.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok

Mgr. Tereza Povýšilová

Šplhavci a obyvatelé dutin

Program nám představil zajímavou skupinu ptáků. Šplhavce bychom mohli nazvat též  „lesními tesaři“, kteří tesají do kmenů stromů své příbytky a vytvářejí stromové dutiny, které později využívají další druhy živočichů ke svému hnízdění, úkrytu a odpočinku.

Plavání

Desátá, poslední, lekce plavání byla završena plaveckými závody. Děti se navzájem povzbuzovaly a užily si pěknou atmosféru. Každý si odnesl „Mokré vysvědčení“.

Cimbál

V pátek 21. 4. byla do naší školy pozvána cimbálová muzika Réva. Jazz, klasickou hudbu, filmové melodie, lidové písničky, a dokonce i rock, to všechno dokáže zahrát Cimbálová muzika RÉVA s typickými lidovými nástroji.

DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 20. 4. jsme se s dětmi věnovali tématu „Den Země“. Pečlivě jsme se na tento den připravovali – povídali jsme si o správném třídění odpadků, jak se správně chovat v přírodě i ve městě, atp. Jediné co nám nepřálo, bylo počasí. Byla velká zima. Vše ostatní se vydařilo na jedničku. Projektový den jsme měli rozložený do několika částí. Ráno jsme společně s třídou 2. F vyrazili do černošických technických služeb. Tam na nás čekala milá paní Petelíková – vedoucí odboru technických služeb města Černošice, která pro nás měla připravený zajímavý a poučný program. Dozvěděli jsme se mnoho nových užitečných informací o…

Divadlo U Hasičů

„Bylo to moc hezký. Strašně se mi to líbilo. Mohli jsme si tam na konci zatancovat ze strašidlama. A víte proč ze strašidlama? Protože se to představení jmenovalo: Ať žijí strašidla.“ Vinda

Bruslení je radost :)

Naše třída absolvovala profesionálně vedené tréninky techniky bruslení na ledě. Někteří z nás prošli nelehkými začátky. Kvalitním tréninkem se obavy a nepříjemné pocity změnily v radost. Účastníci kurzů se stali obratnějšími, rychlejšími a jsou schopni si jízdu na ledě užít. Velké díky patří špičkovým trenérům za milý přístup a atraktivní vedení lekcí. Poděkování je věnováno i laskavým rodičům, kteří byli vždy na blízku. Pomáhali při zavazování bruslí, balení a v neposlední řadě při odvozu věcí do školy. Na šikovné šampióny se můžete podívat na fotkách níže a na videu ZDE.