Třída 3.A

Pozor! Toto je archivní stránka 3.A ze školního roku 2018 - 2019.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok

Barbora Bláhová

Výstavka hub v naší třídě

Téma houby je v posledních týdnech velmi aktuální. Většina dětí chodí s rodiči sbírat. Rozhodli jsme se podívat, co sbíráme a co raději necháme přírodě. V pondělí 1. 10. jsme instalovali v naší třídě výstavu hub. Houby pocházely z okolních lesů z Brd a z Novohradských hor. Na naši výstavu jsme pozvali i žáky z ostatních  třetích tříd a ze 4. D. Společně jsme si zopakovali zásady sběru, doporučení pro transport a zpracování sebraných hub. sbíráme jen houby, které dobře známe nové houby se učíme poznávat se zkušeným houbařem, atlas hub nestačí k bezpečnému rozpoznání na sbírání hub se hodí…

Vesmír kolem nás

Návštěva Planetária Praha Program je určen pro 3. až 5. třídu ZŠ. Základními tématy tohoto programu jsou Slunce a hvězdy, sluneční soustava – jednotlivé planety, asteroidy, komety, trpasličí planety, měsíce, souhvězdí.

Chytří gurmáni

Návštěva Národního technického muzea Program Chytří gurmáni je určen pro děti ve věku 8-12 let. Děti prováděly chemické pokusy a zjišťovaly obsah vitamínu C v ovoci, zelenině a chemicky upraveném džusu. Děti měly ochranné brýle a zástěry, cítily se jako opravdoví vědci. Pracovaly s laboratorními pomůckami, výsledky pokusů zaznamenávaly a po skončení své pracovní místo uklidily. Proběhla reflexe akce, kdy děti společně popřemýšlely o výživě a zdravém životním stylu.