Třída 3.D

Třídní učitel:

Mgr. Řezníčková Lenka

 tel: 251001603
 lreznickova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Pěšky do školy – přednáška s Policií ČR

V týdnu od 18. 9. – 22. 9. se naše škola připojila do celorepublikového projektu  o ceny „Pěšky do školy“. Cesta do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. Chůze Vás probere a nastartuje, je to balzám pro tělo i duši. Děti mohou také přijet do školy na kole nebo koloběžce. Pokud bydlíte opravdu daleko od školy a musíte jet autem, vystupte dříve a kousek cesty dojděte pěšky. Dnešní den byla pro děti připravena přednáška s Policií ČR v amfiteátru školy o pravidlech silničního provozu. Ve třídě jsme si pak zopakovali dopravní značky.

Krmení zvířátek

Naše třída krmila zvířátka na školním statku i tento týden. Tentokrát byly hlavním chodem pro zvířátka větvičky z vrby a další pochutiny ze školní jídelny.  

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Páteční dopoledne jsem se účastnili celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Naše třída se vydala do lesa na Vráži směrem k památnému dubu. Děti byly pyšné na své nalezené poklady, které do lesa nepatří.  Sesbíraných odpadků bylo nakonec několik pytlů. Cestou jsem si zopakovali jak se odpadky třídí, děti si zahrály několik her k procvičení. Velkou odměnou byla pro děti zmrzlina z Tesca. Bylo krásné počasí a společný den v přírodě jsme si moc užili.

První návštěva školního statku

Naše třída se zapojila do pravidelného krmení a péči o zvířátka na školním statku. Během první návštěvy jsem se věnovali  pravidlům, jak o zvířátka budeme pečovat, čím je budeme krmit a jak se v jejich blízkosti musíme chovat. Část dopoledne jsme strávili výukou v krásné venkovní učebně, která se nachází také na pozemku.

Sportovně naučná týmová hra Kazín-pláž

Během prvních dnů školní docházky jsem dětem připravila sportovně naučnou hru podél Berounky. Začátek hry byl u Kazína.  Děti se postupně  po splnění úkolů dostaly až do cíle na pláž, kde je čekala malá odměna za skvělou spolupráci v týmech.