Třída 5.E

Pozor! Toto je archivní stránka 5.E ze školního roku 2022 - 2023.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Brožová Hana

učitel

Aktuálně ze třídy

Vyzkoušeli jsme venkovní třídu

Byli jsme první, kdo si mohl vyzkoušet učení ve venkovní třídě. Čerstvý vzduch všem prospíval. Učení šlo dětem nad rámec dobře. Všichni jsme sice museli být ještě v bundách, ale jakmile se oteplí, určitě využijeme učení v přírodě častěji. A co dělaly během hodiny matematiky kozy? Divily se, co se děje. Všechny děti k nim seděly otočené zády a nikdo si jich nevšímal. Stály u plotu, dívaly se po dětech a pořád čekaly, kdy už konečně někdo přijde. Trvalo to celou věčnost 45 minut. A pak už zase nastalo hlazení a drbání a samozřejmě spousta fotek.

První vajíčko!

Na školním pozemku máme kromě koziček i slepice. O slepicích si mnoho lidí myslí, že jsou hloupé a že jenom zobou a snáší vajíčka. Pokud je to pravda, tak naše slepice jsou výjimka. Všech devět už je ochočených. Nechají se chytit, pohladit a vůbec jim nevadí, když je někdo přenáší. Když děti přijdou do voliéry, slepice se místo bezhlavého úprku přikrčí k zemi a čekají na pohlazení. Naše slepičky už začaly snášet! Největší radost měly děti z prvního vajíčka. Zpočátku snášela jen jedna slepička, teď se přidávají další. Každý den děti sbírají 2 vejce a brzy to bude i více….

Planeta Praha

V pátek 3. 3. jsme se zúčastnili filmového představení Planeta Praha. Prahu všichni známe jako naše největší a současně hlavní město. Praha je pro nás město plné aut, tramvají, autobusů, velkého rámusu a zmatku. Teď jsme měli možnost se dozvědět, že v Praze můžeme někdy při troše štěstí a někdy prostě jen tak potkat spoustu dalších obyvatel, kterých si často ve spěchu ani nevšimneme. Kromě betonového moře má Praha i mnoho parků, zahrad a dalších ostrůvků zeleně. A právě v nich si žijí ti, kterých si málokdy všimneme. Film nám ukázal, že sebemenší kousek zeleně je hoden naší úcty a…

Na návštěvě u pana starosty

Naše třída navštívila pana starostu Filipa Kořínka. Každý se mohl zeptat na cokoliv. Hlavní, s čím děti přišly byly otázky o budoucím školním „hospodářském“ pozemku. Většina dalších otázek se týkala fungování obce, různých stavebních činností a samotné práce pana starosty. Jsme rádi, že si pan starosta na nás udělal čas a moc si ceníme toho, že  informoval o naší návštěvě na svém facebooku. Je vidět, že i návštěva školáků je pro našeho starostu významná záležitost.

Lavička jako od profesionálů

V dílně jsme se pustili do prvního většího projektu. Společnými silami jsme vyrobili lavičku se dvěma truhlíky na květiny. Pro děti to je úžasný pocit. Vyrobily velkou, užitečnou, funkční věc. Při této práci překročily pomyslnou hranici „nemožnosti“. Samy sobě dokázaly, že přestože jsou malé, zvládnou velké věci. Mnoho dospělých by se o tento výrobek ani nepokusilo, je to přece práce pro profesionála….

Novoroční přání

Přeji Vám spokojené, pohodou a láskou naplněné vánoční svátky. Do nového roku 2023 vstupte s rozhodností, cílevědomostí, porozuměním i pokorou. Mgr. Hana Brožová