Vši

Na prvním stupni se vyskytly vši. Prosíme rodiče, aby důkladně prohlédli dětem hlavy.

Ředitelské volno 29. 9. 2023

Oznamuji, že v souladu s § 24, odst. 2., zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuji z provozně – technických důvodů 29. 9. 2023 ředitelské volno.

Pěšky do školy

V příštím týdnu (18. – 22. 9. 2023) se naše škola zapojí do celorepublikového projektu Pěšky do školy. Cílem kampaně je zvýšit počet dětí, které se pravidelně dopravují do školy pěšky, snížit dopravní zátěž před školami a nabídnout dětem zdravější a bezpečnější prostředí. V rámci lepší motivace se do projektu registrovalo 25 tříd, které budou zaznamenávat své ušlé kilometry, a tak soutěžit spolu s ostatními týmy z celé republiky. Držme našim žákům a žákyním palce, ať je nebolí nohy a ať se v široké konkurenci neztratí! Více informací v příspěvku.

Vítání prvňáčků

Jako každý rok i letos byli noví prvňáčci přivítáni první školní den paní ředitelkou, respektive paní zástupkyní v budově v Komenského ulici, třídními učitelkami, asistentkami a panem starostou. Podívejte se na fotografie v článku.

Umělá inteligence – seminář pro veřejnost

Spolek přátel černošické školy pořádá ve spolupráci se ZŠ Černošice seminář o umělé inteligenci. Jaké jsou základní pojmy? Jak o ní mluvit s dětmi? Využijte této příležitosti a přijďte v úterý 12. září v 18.30 do auly školy.    

Organizace školního roku 2023/2024

Škola otevře brány svým žákům v pondělí 4. 9. 2023, kdy začne školní rok 2023/24. Tento den se v 8 hodin přivítají učitelé se svými žáky a stráví spolu 1 vyučovací hodinu. To platí i pro prvňáčky v budově ZŠ v Komenského ulici, kde budou přivítáni zástupkyní ředitelky školy a panem starostou. Prvňáčci, kteří nastupují do „velké“ školy, přijdou se svými rodiči do amfiteátru u školy až v 8.15, zde je přivítá paní ředitelka s panem starostou, jejich třídní učitelky, asistentky a vychovatelky. V úterý a ve středu bude probíhat tzv. třídnický režim (bude upřesněno) a od čtvrtka 7.9. začne…