Třída 1.C

Třídní učitel:

Knollová Martina

 tel: 251640367
 mknollova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

CA na téma SVATÝ MARTIN

Tento týden se nesl v duchu sv. Martina. Na bílém koni sice v úterý nepřijel, i přesto nám ve třídě pěkně mrzly ruce. V centru objevů a pokusů jsme totiž zkoumali led, pak jsme zkoušeli psát husím brkem (redisperem). Z nebe se sypal sníh alespoň na obrázku v ateliéru. Také centrum psaní a matematiky bylo hodně zajímavé. Už víme, jak to bylo s Martinem a žebrákem nebo proč si pochutnáváme právě na pečené huse. Procvičili jsme se v počítání například podkov, vybarvování, sudoku, také hledání příkladů se svatomartinskými obrázky sklidilo úspěch… a bylo toho samozřejmě mnohem víc. 🙂  

Košilková čtenářská dílna :-)

V pondělí k nám do třídy přišla paní knihovnice z Mokropes. Přinesla knížku O pejskovi a kočičce, ze které nám četla. Čtení O pyšné noční košilce bylo moc pěkné, společně jsme si povídali a závěrem každý nakreslil svoji košilku. Už teď se těšíme na čtení o čertech v prosinci 🙂 .

BRUSLÍME!!!

V pátek si naše třída nasadila brusle a HURÁ na led. Někdo byl úplně poprvé, někdo byl zkušený bruslař. Velký potlesk pro všechny, bruslili jste SKVĚLE!!! 🙂

Na návštěvě v knihovně

Ve středu jsme se vypravili do černošické knihovny Františky Plamínkové. Čekala nás beseda s paní Šilhánkovou – knihovnicí. Už víme, jak se v knihovně orientovat, jak se knížky půjčují… také nám paní knihovnice přečetla legrační příběh Jonáše a Nenáše a připravila si pro nás bezvadnou soutěž. Každý vyhrál -někdo knihu, jiný sladkost nebo roční členství zdarma. Všichni byli spokojení 🙂 .