Třída 1.A

Pozor! Toto je archivní stránka 1.A ze školního roku 2021 - 2022.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Rujbrová Eva, Mgr.

učitel

Aktuálně ze třídy

Pečení muffinů

Ve školní kuchyňce jsme si na konec školního roku upekli muffiny. Pečení se podařilo, muffiny voněly i na chodby, děti si je ozdobily a už se nemohly dočkat, až ochutnají. Všichni si moc pomlaskávali.  

Výlet do Prahy za domovními znameními

V posledním školním týdnu jsme se šli podívat do Nerudovy ulice na domovní znamení. Luštili jsme kvízy a hledali na domech odpovědi, abychom nakonec zjistili kód k zámku od truhly s překvapením .

Výlet do ZOO a Dinoparku v Plzni

První červnový den jsme se vydali na výlet do plzeňské ZOO a Dinoparku. Viděli jsme lvy, šimpanze, žirafy, červenou koalu a mnoho dalších zvířátek. Od paní lektorky jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí. V Dinoparku nás čekaly modely pravěkých zvířat, v kině jsme si nasadili 3D brýle, abychom podnikli výpravu do pravěku s dinosauřím mládětem. Počasí se vydařilo a výlet jsme si užili.  

Pasování na čtenáře

Na konci června nás ve škole navštívila paní spisovatelka Hanka Jelínková a přečetla nám příběh ze své knihy. Děti přečetly společně slib čtenáře, a tak byl každý pasován na opravdového čtenáře. Děkujeme.

Hrajeme divadlo, chodíme do knihovny a vyrábíme přání pro tatínky

Děti si zahrály ve třídě divadlo o Červené Karkulce s loutkami, které si vyrobily. Všichni loutkoherci sklidili potlesk ostatních spolužáků, kteří se stali na chvíli divadelními diváky. Děti byly nápadité i při výrobě kulis a herecky nejvíce prožívaly zejména roli vlka. Při poslední návštěvě školní knihovny v tomto školním roce už děti četly samy knížku. Paní knihovnice vybrala knihu Tři kamarádi, připravila otázky na porozumění textu a zábavné úkoly. Většina dětí vše odpověděla a vyřešila po přečtení krátkých příběhů velmi rychle a bez chyby.

Plán učiva od 20. do 24. června

PLÁN UČIVA NA TÝDEN OD   20. do 24. června  Třída:  1. A      Český jazyk  Čtení s porozuměním. Přepis, opis a diktát vět a slov.  Čtení v čítance.  Pravidelně každý den trénujte společné hlasité čtení + kontrola porozumění přečteného textu.    Matematika  Procvičování početních operací do 20, pavučiny, slovní úlohy, autobus, součet tří čísel, hadi, úlohy s podmínkou. PS od str. 60 až do konce.    Prvouka  Život v lese      Další informace:  Pondělí – pasování na čtenáře  Úterý – výlet do ZOO a Dinoparku v Plzni  Středa – sportovní den  Čtvrtek – ředitelské volno   

Školní akademie

Ve čtvrtek 9. června proběhla školní akademie. Protože hlavní téma bylo letem světem,.cestovali jsme do Afriky. Všem dětem se představení povedlo skvěle, a proto si zasloužily velký potlesk.