Třída 6.D

Třídní učitel:

Mgr. Jiráková Hana, Phd.

 tel: 251001795
 hjirakova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Zdravá výživa v kuchyňce

Žáci 6.D dostali za úkol ve skupinách vytvořit recept na zdravý pokrm, který dokáží během vyučovací hodiny zrealizovat. Využít měli především čerstvé a zdravé suroviny, které každý přinesl podle plánu. Ve skupinách pak v kuchyňce připravili, naservírovali a také si pochutnali na zdravé svačince. Díky asistence Dáše jsme stihli všechno uklidit, opravdu to byla akční, ale i příjemná hodina pracovních činností. V. Kurelová

Narozeniny

Minulý týden třída 6.D slavila Elenčiny narozeniny. Spolužáci pro ni vymysleli milé překvapení v podobě medovníku a všichni jsme Elence k narozeninám i náležitě zazpívali. Elenka měla velkou radost a celá třída si pochutnala na sladkém dortíku.  

Třídní schůzky

Z důvodu změny třídní učitelky Vás zveme na třídní schůzky dne 6.2. od 17:15h ve třídě 6.D (učebna C15).

Zvířena v Národním muzeu

V listopadu jsme se žáky navštívili Národní muzeum, abychom se zúčastnili vzdělávacího programu Biodiverzita zvířat. Jelikož jsme dorazili o něco dříve, měli jsme příležitost si prohlédnout Věstonickou venuši, která se do Národního muzea navrátila a o níž nám na dějepise již v loňském roce poutavě vyprávěla paní učitelka Strnadová. Když jsme se vynadívali, čekala na nás paní průvodkyně, s níž jsme prošli celou expozici živočichů, mnoho z nich jsme si zblízka prohlédli, a kdo poslouchal, něco se i dozvěděl. Národní muzeum je plné zajímavých expozic, a tak doufáme, že jsme v něm nebyli naposledy.

Den strašidel 👻

Tematické dny pokračují díky školnímu parlamentu i v letošním školním roce. V říjnu nás tak čekal Den strašidel. Pořádně jsme si tak vyzdobili třídu a oblékli se do děsivých kostýmů, v nichž jsme strávili celý den! Jak hrůzyplné to bylo, se můžete podívat v galerii.

Tvořivý workshop ve Werichově vile

V říjnu jsme se vydali do Werichovy vily na workshop s názvem Divadlo a výtvarné umění. Napřed nás čekala prohlídka vily, v níž pan Werich žil, tvořil a přijímal mnoho zajímavých návštěv. Něco jsme se o vile, Janu Werichovi i jeho tvorbě dozvěděli. Nejvíce nás zaujala jednak jeho pracovna, v níž to vypadalo, jako by tam ještě před nedávnem sedával, a jednak dveře vytvořené z filmových pásků. Pak už jsme se ale sami stali tvůrci, a to tvůrci kostýmů, scény a propagačních materiálů. Práce to nebyla jednoduchá, museli jsme zapojit veškerou svou hravost a kreativitu, ale poradili jsme si a…